TÜRKÇETR   |    TÜRKÇEEN   |    TÜRKÇEDE

Dünya Diş Kliniği
Dünya DİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

AYDIN İLİ HAKKINDA

  • Dünya Diş Kliniği Aydın
  • Dünya Diş Kliniği Aydın

AYDIN HAKKINDA

Aydın, Tralles, Priene, Miletos, Didyma, Herakleia, Zeus Mağarası, Apollon Tapınağı, Didim ve Kuşadası gibi turistik yerleriyle ünlü bir şehirdir. Her yıl binlerce turist Söke, Didim ve Kuşadası sahillerine yüzmeye, eğlenmeye ve antik şehirlerini dolaşmaya gelmektedir.

Antik kentleriyle açık hava müzesi görünümünde olan Büyük Menderes Vadisi, tarihin bilinen devirlerinden beri çeşitli uygarlıklara merkez olmuş, bu kentlerde sayısız bilgin ve bilge kişiler yetişmiştir. Sırasıyla, Neolitik, Kalkolotik, Tunç Çağları ile Frigya, Lidya, Pers, Roma ve Bizans çağlarını yaşayan İl daha sonra Selçuklu ve Osmanlı egemenliğine girmiştir.

İlimiz sınırları içinde 3 Müze Müdürlüğü, (Aydın Müzesi, Afrodisias Müzesi ve Milet Müzesi), Aydın Müzesine bağlı Yörük Ali Efe Müzesi, Afrodisias Müzesine bağlı Karacasu Etnografya Müzesi, 8'i düzenlenmiş ve ziyarete açık (Afrodisias, Nysa, Magnesia, Alinda, Milet, Alabanda, Didim, Priene), toplam 21 önemli örenyeri mevcuttur. Genel anlamda İlimizde tescil edilmiş taşınmaz kültür varlığı sayısı 766’dir.

150 km’lik sahil şeridine sahip olan İlimizde, - Bakanlık İşletme ve Yatırım Belgeli toplam 95 tesiste 26.694 yatak olmak üzere; - Belediye denetimli 591 tesiste, 48.463 yatak; - Toplam 686 tesiste 75.157 yatak kapasitesi mevcuttur. Ayrıca Kuşadası ilçemizde 54.000, Didim ilçemizde de 16.402 ikinci konut olmak üzere toplam 70.402 ikinci konut mevcuttur. İlimizi 2010 yılında yaklaşık 4,5 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret etmiştir. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası ve Didim plajları önemli turizm varlıklarımızdır.

DÜNYA DİŞ KLİNİĞİ AYDIN

MUTLU GÜLÜŞLER

Görüş ve taleplerinizi bekliyoruz.

RANDEVU & DANIŞMA HATTI 0256 226 2 262