TÜRKÇETR   |    TÜRKÇEEN   |    TÜRKÇEDE

DİŞ TEDAVİLERİ

Cam Porselen

  • Cam Poselen - Diş Tedavileri ve Diş Estetiği Uygulamaları
  • Cam Porselen - Diş Tedavileri ve Diş Estetiği Uygulamaları

CAM PORSELEN

1 Günde diş yapma imkanı, dişlerini yapıp gitme imkanı olan tedavi yöntemi
Kuronlar ve kaplamaların yapıldığı geleneksel metotlarda bir seri seans yapılır ve nihai diş laboratuarında (diş teknisyenleri tarafından) tamamlanırdı. Bugün CAD/CAM'in (CAm Porselen) kullanımı ıle diş hekimi tüm bunları klinşkte yapmakta ve tek bir seansta yerine yerleştirmektedir.

Diş hekimliğinde CAD/CAM(Cam Porselen) uygulamalında ilk adım dişin hazırlanmasıdır. İkinci Aşama dişin birebir üç boyutlu ölçüsünü çıkarmaktır. Ancak bu diş üzerine yumuşak bir malzeme koyup kalıbını alarak değil, özel bir kamera ile resmini alarak yapılmaktadır. Bu resimden alınan dişin tam boyutları bilgisayara gönderilir. Daha Sonra yapılacak protez bilgisayar yardımı ile tasarlanır ve diş hekiminiz dişinizin rengine uygun bir malzeme seçer. Birkaç dakika içinde dişinize uygun bir yapı ortaya çıkmıştır.

Son olarak bu yeni yapı ağzınızda test edilir, rengi ayarlanır ve yapıştırılır. Birkaç ısırma ve uyum denemesi yaptıktan sonra yeni proteziniz tamamlanmıştır.

- Hemde sadece bir seansta (toplam 20 dk)


"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"
DÜNYA DİŞ KLİNİĞİ AYDIN

MUTLU GÜLÜŞLER

Görüş ve taleplerinizi bekliyoruz.

RANDEVU & DANIŞMA HATTI 0256 226 2 262